Мидълзбро нямаше проблем със Съндърланд

С голове на Руди Гестед и Мартин Брайтуейт Мидълзбро стигна до безпроблемен успех срещу Съндърланд и преодоля третия кръг на ФА Къп. Така новия мениджър на Боро Тони Пюлис записа втора поредна победа. Тимът му си осигури успеха още преди почивката.

Гестед откри резултата в 10-ата минута, като успя да пусне топката под вратаря на гостите Джейсън Стийл. Малко преди края на полувремето Брайтуейт направи 2:0, след като Стийл не се справи с един ъглов удар. Най-добрата възможност за Съндърланд бе в началото на втората част, когато Джош Мая удари греда.

Отборът на Крис Коулман е на дъното на Чемпиъншип и Купата не е сред приоритетите в момента. Мидълзбро, който миналата година достигна до четвъртфиналите, се надява на нов дълъг поход в турнира.

МИДЪЛЗБРО - СЪНДЪРЛАНД 2:0
1:0 - Гестед (10)
2:0 - Брайтуейт (42)