Магията на Купата се пренесе в Южен Уелс

Четвъртодивизионният Нюпорт Каунти даде много поводи за радост на феновете си. Тимът от Южен Уелс преодоля третия кръг на Купата на Англия пред пълните трибуни на “Родни Парейд”. Нюпорт спечели с 2:1 срещу шестия в Чемпиъншип Лийдс Юнайтед, след като обърна мача в последните 15 минути.

Гаетано Берарди откри резултата в полза на гостите в деветата минута и преднината бе запазена почти до края. След автогол на Конър Шонеси Нюпорт изравни, а в 89-ата минута Шон Маккоулски с глава донесе победата на домакините. Неприятния ден за Лийдс бе увеличен и от червения картон, който получи Самуел Сайс в добавеното време на втората част.

Успехът на Нюпорт бележи невероятни няколко месеца, след като тимът успя да запази мястото си във Втора лига с гол в края на последния мач за сезона. Днешната победа ще се помни в Южен Уелс с години. 53 места разделят двата отбора в професионалния футбол в Англия, но въпреки това те играха за втори път този сезон. В Купата на Лигата Лийдс отнесе този съперник с 5:1.

НЮПОРТ - ЛИЙДС 2:1
0:1 - Берарди (9)
1:1 - Шонеси (76-авт)
2:1 - Маккоулски (89)