Лестър игра цяло полувреме с човек повече, но не успя да се справи с Уест Хам

Лестър игра силно срещу Уест Хам, но въпреки това не успя да победи "чуковете" у дома, като двата отбора си вкараха по един гол за 1:1 на "Кингс Пауър Стейдиъм". Фабиан Балбуена даде аванс на гостите в 30-ата минута, но само осем след това "чуковете" останаха с човек по-малко, след като капитанът Марк Нобъл получи директен червен картон. През второто полувреме "лисиците" доминираха тотално, но Вилфред Ндиди изравни резултата едва минута преди края на мача.

Клод Пюел остави Джейми Варди на скамейката за началото. Чаалар Сойюнджю, Висенте Ибора, Рашид Гедзал и Марк Олбрайтън бяха титуляри. Голмайсторът на Уест Хам Марко Арнаутович пропусна двубоя заради вирус. Артур Масуаку, Хавиер Ерандес и Грейди Диангана стартираха.

Още в третата минута Ихеаначо прати топката във вратата на гостите, но попадението бе правилно отменено заради засада. Лестър наложи домакински натиск, от който обаче не успя да се възползва. Вместо това, в 30-ата минута, отбраната на Лестър заспа. Андерсон центрира от фаул, Рийс отклони към Балбуена, чийто удар с глава срещна гредата, но след това парагваецът сам успя да направи добавка и да даде аванс на Уест Хам.

Само осем минути след това гостите останаха с човек по-малко, след като капитанът Марк Нобъл получи директен червен картон за опасно влизане с бутоните в краката на Ндиди.

Варди влезе в игра за началото на второто полувреме. Лестър очаквано наложи силен натиск, но Олбрайтън пропусна няколко добри ситуации. В 67-ата минута Магуайър засече с глава центриране от корнер, но топката срещна напречната греда.

В 88-ата минута втори гол на Лестър бе отменен правилно заради засада. Този път в такава бе Оказаки. Веднага след това Фабиански се прояви много добре и изби удар на Варди. Минута преди края крепостта на Уест Хам падна. Удар на Ндиди от около 25 метра рикошира в крака на Балбуена и влезе във вратата на Фабиански.

Още в следващата минута Уест Хам можеше да си върне преднината, но Огбона пропусна невероятна възможност, след като не успя да намери вратата от около осем метра.

Лестър също трябваше да завърши двубоя с човек по-малко, тъй като Амарти получи тежка контузия и бе изнесен на носилка.