Тотнъм си отмъсти на Уест Хам и е на 1/4-финал (видео)

Тотнъм победи с 3:1 Уест Хам на “Лондон Стейдиъм” и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата. Два гола на Хеунг-Мин Сон и попадение на Фернандо Йоренте осигуриха успеха на “шпорите”, а за домакините точен беше Лукас Перес. Това е първа победа за Тотнъм в състезанието срещу съперник от Лондон от 2008 година, когато с Димитър Бербатов в състава си отборът спечели финала срещу Челси.

В предишния кръг Уест Хам разгроми Макълсфийлд с 8:0, а Тотнъм елиминира Уотфорд след дузпи. “Чуковете” бяха решени да се върнат на верния път след лошите резултати от последните седмици. Само преди десетина дни тимът на Мануел Пелегрини отстъпи с 0:1 на “шпорите” във Висшата лига, но пък през миналия сезон направи знаменит обрат от 0:2 до 3:2 срещу лондонския си съперник на същата фаза в Купата на Лигата.
Пелегрини предприе сериозни размествания в състава в сравнение с равенството срещу Лестър през уикенда. Сред титулярите се появиха Адриан дел Кастийо, Раян Фредерикс, Анджело Огбона, Педро Обианг и Микейл Антонио. За Тотнъм пък единствено Давинсон Санчес запази мястото си в стартоеия състав от дербито срещу Манчестър Сити в понеделник. Маурисио Почетино гласува доверие от първата минута на Кристиан Ериксен, Деле Али и Хеунг-Мин Сон.

Първото интересно положение дойде след четвърт час игра, но Хавиер Ернандес не се възползва от ситуацията и стреля неточно. В следващата атака Деле Али пусна хубав пас към Сон и кореецът не сбърка. Малко по-късно Йоренте пропусна да удвои аванса на “шпорите”, а Уест Хам нямаше отговор за комбинациите на гостите и това сериозно изнерви феновете на “чуковете”.
В 37-ата минута Микейл Антонио напредна и отправи коварен удар, който обаче беше спасен от стража на Тотнъм Пауло Газанига. Това беше най-силният период на Уест Хам и в 39-ата минута Чичарито отново се размина с гола, а в 44-ата Газанига изпревари мексиканеца и му попречи отблизо да изравни.

На полувремето Робърт Снодграс смени Фелипе Андерсон в халфовата линия на “чуковете”, които продължиха да са по-активни. Отново Газанига се намеси стабилно след изстрел на Антонио, а в 54-ата минута, противно на логиката, Тотнъм вкара втори гол. Левият бек Артур Масуаку сбърка и Сон се разписа още веднъж.

Уест Хам не се отказа и Марко Арнаутович усили офанзивната мощ на отбора. В 71-ата минута Снодграс центрира от корнер и друга резерва - Лукас Перес, върна интригата. Само 4 минути по-късно обаче, при идентична ситуация Фернандо Йоренте се пребори във въздуха с Огбона и Тотнъм поведе с 3:1.

До края на мача най-интересната ситуация беше едно единоборство в наказателното поле на “шпорите” между Кайл Уокър-Питърс и Микейл Антонио, след което футболистът на Уест Хам падна, но реферът Стюарт Атуел прецени, че нарушение няма.