Гризман поведе Франция към обрат, световните шампиони пречупиха Германия (видео)

Световният шампион Франция надви Германия с 2:1 в мач от Група 1 на Лига "А" на турнира Лига на нациите. Тони Кроос бе точен от дузпа в 14-ата минута за Маншафта, а Антоан Гризман изравни в 62-ата. Отново Гризман бе автор и на втория гол за домакините в 80-ата минута от дузпа. Миналия месец двата тима завършиха при резултат 0:0 в двубоя помежду си на германска земя. Воденият от Дидие Дешан отбор е лидер в групата си със 7 точки от 3 мача, а Германия е на последното трето място с едва 1 точка от 3 двубоя. Между тях е Холандия с 3 точки от 2 срещи.
Французите излязоха в схема 4-2-3-1, като Оливие Жиру бе на върха на атаката, а другите трима офанзивни футболисти на "петлите" бяха Блес Матюиди, Антоан Гризман и Килиан Мбапе. Серж Гнабри и Тимо Вернер пък бяха двамата нападатели на Бундестима в схема 4-4-2.

В началните минути първо Килиан Мбапе направи хубав пробив отдясно и центрира опасно, но защитата на Германия се справи, а почти веднага след това имаше заплаха за вратата на Юго Лорис, след центриране отляво на Льорой Сане.
В 14-ата минута германците излязоха напред в резлутата след точно изпълнена от Тони Кроос дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Преснел Кимпембе в наказателното поле на. Стражът Лорис пък едва не спаси дузпата, но все пак Кроос изпрати топката във вратата.

В 19-ата минута германците пропиляха златна възможност за 0:2. Сане се отскубна напред, но даде твърде лош пас към Тимо Вернер, а Лорис се намеси стабилно. В 24-ата минута пък Лорис направи ново спасяване, а гостите пропуснаха нов чудесен шанс за гол. Този път след статично положение се стигна до разбъркване пред френската врата, но футболист на Германия не успя да стреля достатъчно добре. В 30-ата минута Сане за пореден път създаде напрежение пред френската врата, но центрирането му отляво не намери играч в бял екип.

В 40-ата минута най-сетне французите сътвориха нещо наистина интересно пред вратата на Мануел Нойер. Антоан Гризман даде много добър и хитър пас към бързия Мбапе, но съвсем малко не достигна на младия нападател, за да отклони топката във вратата. В последните секунди на първата част пък Олиивие Жиру опита от нелека позиция да порази целта, но стреля неточно и резултатът остана непроменен.

Седем минути след почивката пред Мбапе се откри отлична възможност да изравни резултата, но Нойер показа класа и с ключово спасяване запази резултата 0:1.

Франция продължаваше активно да търси гола и го намери в 62-ата минута. Люка Ернандес центрира отляво и Антоан Гризман с великолепен удар с глава не остави шансове на Нойер - 1:1.

В 67-ата минута бе ред на Лорис да направи ново спасяване, след изстрел на Серж Гнабри. В 78-ата минута пък Пол Погба отправи мощен изстрел към вратата на Нойер, но топката рикошира от тялото на Мбапе.

В 80-ата минута световните шампиони направиха обрат в резултата и поведоха с 2:1. Автор на гола отново бе Гризман, който опъна мрежата зад Нойер с безпощадно изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Матс Хумелс в наказателното поле срещу Блес Матюиди.
Две минути преди края Нойре спаси изстрел на резервата Усман Дембеле, току-що появил се на мястото на Мбапе. В крайна сметка играчите на Йоги Льов не успяха да се преборят поне за равенство в малкото минути до края и остават без победа от началото на турнира.

ФРАНЦИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:1
0:1 Кроос (14-д)
1:1 Гризман (62)
2:1 Гризман (80-д)