Играч на ЦСКА-София носи победа на България

Юношеският национален отбор на България до 19 години се наложи с 1:0 над връстниците си от Кипър в контролна среща, която се игра в Симитли. Двата отбора ще се срещнат още един път, но в неделя от 11.00 часа. Контролата е част от подготовката на селекцията на треньора Ангел Стойков преди европейските квалификации през ноември.

Единствения гол вкара в 83-ата минута Валентин Антов от ЦСКА-София. Мартин Минчев (Черно море) проби от дясно и се освободи много хубаво от персоналния си опонент, след което подаде на Антов и той с чудесен удар прониза вратаря на гостите Савас Николау.

Нашите имаха осезателно превъзходство преди почивката и трябваше да вкарат поне два или три гола, докато гостите от Кипър удариха греда.

Стартов състав на България: Петър Иванов, Виктор Попов, Слави Косов, Тихомир Димитров, Митко Митков, Валентин Антов, Кристиян Добрев, Преслав Боруков, Илия Груев, Доменик Янков, Мартин Минчев (резерви: Дамян Дамянов, Филип Ангелов, Димитър Стефанов, Иван Арсов, Димитър Митев, Мартин Дичев, Иво Димитров, Методи Стефанов, Джошкун Михайлов)