Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Андреас Авраам: Можеше да вземем трите точки от България

Футболистите от кипърския национален отбор изразиха съжаление за пропуснатото в мача срещу България от Лигата на нациите снощи в София. Островитяните играха солидно през първото полувреме и се оттеглиха с аванс от 1:0 на почивката. В началото на втората част Пиерос Сотириу стреля над гредата от чиста позиция, останал сам срещу вратаря Пламен Илиев, а в последствие българите стигнаха до обрат с попадения на Кирил Десподов и Тодор Неделев за крайното 2:1.

"Този резултат оставя горчив вкус. Можеше да вземем трите точки. Играхме много добре през първото полувреме и не дадохме почти никакви шансове на българите. В същото време се възползвахме от една ситуация и стигнахме до гол. След почивката имахме възможност да удвоим преднината си, но не успяхме. Българите ни притиснаха и ни вкараха два гола и загубихме. Знаехме, че те ще се опитат да ни пресират в първите 15-20 минути през второто полувреме. За съжаление не успяхме да се справим и да държим съперника по-далеч от нашата врата. Като цяло мисля, че играхме добре, но за нещастие всички усилия, които вложихме, не достигнаха", заяви Андреас Авраам.