Хаосът се възцари в Байерн (видео)

Вече на всички е ясно: Байерн (Мюнхен) е в нокдаун. Тимът беше разгромен с 3:0 от Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от Бундеслигата насред “Алианц Арена” и няма победа в четвърти пореден двубой. Преди това шампионите завършиха 1:1 с Аугсбург, отстъпиха с 0:2 от Херта (Берлин) и едва удържаха 1:1 срещу Аякс в Шампионската лига. По този начин баварците вече рискуват да посрещнат паузата чак на шесто място, което и те не помнят кога за последно се е случвало.

Аласан Плеа (10’) и Ларс Щиндъл (16’) набързо дадоха аванс на Борусия, а две минути преди края Патрик Херман докара нещата до 3:0.

Най-притеснителното за феновете на Байерн е, че футболистите на Нико Ковач отново разочароваха в представянето си. Те трудно стигаха до положения, видимо бяха ядосани един на друг, а и ненавистта към треньора трудно може да се скрие. Още на почивката хърватинът извади тартори като Томас Мюлер и Ариен Робен и, имайки предвид характерите на двамата, това е предпоставка за доста проблеми. След това пък Дейвид Алаба се контузи и се видя, че отборът няма краен защитник в резерв, та се наложи пак Леон Горетцка да действа там. Очаквано халфът се изложи, като дори се провали в опита си да хвърли тъч.
Предпоставките за тежък двубой бяха налице, защото преди този мач Гладбах беше спечелил 11 точки в последните си осем битки с баварците - най-добър показател измежду всички в германския елит.

Треньорът на домакините Нико Ковач заложи на Хамес Родригес като титуляр, а Франк Рибери беше на пейката. Жером Боатенг остана извън групата заради грипно заболяване.
"Жребчетата" бяха с намиращите се в силна форма Торган Азар и Аласан Плеа в състава. Световният шампион Кристоф Крамер зае позиция в центъра, а на терена след травма се завърна капитанът Ларс Щиндъл, който не беше играл от 6 месеца насам.
Футболистите в червени екипи тръгнаха да търсят гола още от първата секунда, но позволиха на съперника да им вкара с първия си изстрел. В 10-ата минута Плеа майсторски завъртя топката в далечния ъгъл и Мануел Нойер нямаше какво да направи - 0:1.
След още шест минути дойде нов студен душ за домакините. Тиаго Алкантара сгреши при подаване и в крайна сметка Щиндъл вкара за 2:0.
Баварците дотолкова се смутиха, че чак в 32-ата минута успяха да създадат реална опасност за гол, но Ариен Робен пропусна.
Три по-късно Ян Зомер не трепна след изстрел на Роберт Левандовски от близко разстояние. Това обаче беше последният шанс за Байерн за полувремето.
На почивката Ковач направи двойна смяна, като извади Робен и Томас Мюлер, а на тяхно място влязоха Серж Гнабри и Франк Рибери. До чисти положения обаче не се стигаше.
Десет минути след подновяването на играта Дейвид Алаба напусна с травма, което още повече обърка сметките на шампионите. Ковач пусна Ренато Санчес и върна Леон Горетцка в отбрана - в този случай вдясно.
Привържениците на Байерн трябваше да чакат до 63-ата минута, за да има удар в очертанията на вратата. Отправи го Рибери и беше слаб.
Секунди по-късно малко не достигна на Левандовски да засече точно. В 67-ата минута полският нападател все пак успя да изстреля кълбото в мрежата, но попадението не беше зачетено заради засада.
Апатията взе връх и нямаше индикации, че можем да станем свидетели на обрат. В 88-ата минута Патрик Херман се възползва от поредния подарък на защитата на Байерн и реализира с 3:0, след което дойде ред за бурни освирквания по адрес на домакините.
Шампионатът в Германия се подновява след две седмици, като мюнхенци ще гостуват на Волфсбург, а Борусия, който вече е втори в класирането, ще е домакин на Майнц 05.