Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

И Ница не намери как да спре ПСЖ

Отборът на Пари Сен Жермен за пореден път доказа, че няма никаква конкуренция във френския шампионат. Парижани разбиха с 3:0 Ница в мач от осмия кръг на Лига 1 и продължават да са без грешка от началото на първенството. С два гола се отчете Неймар, а един добави Кристофър Нкюнкю.

Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато бразилецът получи пас от Муса Диаби и с прецизен удар вкара за 1:0. До края на първата част гостите имаха няколко шанса да удвоят, но не съумяха. Втори гол на Неймар пък бе отменен заради засада след видео повторение.

В началото на втората част все пак стана 2:0 за ПСЖ. Килиан Мбапе се разходи покрай защитниците на Ница и стреля, но ударът му бе блокиран. Топката обаче попадна у Нкюнкю, който я прати в опразнената врата. В средата на частта “орлетата” останаха с човек по-малко, след като Вилан Сиприен получи втори жълт картон. До края на мача ПСЖ намали темпото, но все пак стигна и до трети гол в самия край на мача. Мбапе излезе сам срещу вратаря и видя идващия Неймар, като за бразилеца не остана нищо друго освен да оформи крайното 3:0.

Така ПСЖ вече има девет точки преднина на върха на класирането. Играчите на Томас Тухел едва ли ще имат проблеми със спечелването на нова титла на Франция, като по-интересен е върпосът колко поредни победи ще съумеят да запишат играчите му. Днес ПСЖ изравни рекорда на Лион от сезон 1936/37 за  последователни успеха в началото на сезона. Ница от своя страна е на 11-а позиция с десет точки.