"Груев вън" след поредния провал на Дуисбург

Българският представител във Втора Бундеслига Илия Груев като че ли изкара последния си мач като старши треньор на Дуисбург. Отборът му записа нов разочароващ резултат - 1:3 срещу Ян (Регенсбург) на собствен терен пред полупразен стадион, с което остава на последно с 2 точки от осем кръга. В Германия са убедени, че това ще доведе до раздяла с нашенеца - било след негова оставка или уволнение. Феновете на стадиона също призоваха за изгонването на българина с призиви “Груев вън”.

Футболистите на Дуисбург се опитаха да спечелят и отправиха цели 27 удара към вратата, но посредствената игра в защита пак ги провали. Гостите дръпнаха с 2:0 още до 13-ата минута след попадения на Марко Грютнер и Себастиан Щолце, но в 24-ата Жозеф-Клод Гиу върна едното попадение.

Надеждите на “зебрите” рухнаха в 78-ата минута, когато Ян Джордж реализира трети гол за Ян от дузпа.

През миналия сезон отборът на Груев се представи значително по-добре и завърши на седма позиция.