Дуисбург изпусна победата, но Груев запази поста си

Дуисбург изпусна победата, но Илия Груев запази поста си. Това генерално обобщение направи вестник „Билд" за двубоя от 5-ия кръг на Втора бундеслига между „зебрите" на българския треньор и Унион в Берлин.

В германската столица тимът на бившия национал допусна изравняване в 91-ата мин и така се лиши от първа победаза сезона. Дуисбург обаче успя да се откъсне от нулите. Преди срещата на стадион „Старото лесничейство" „зебрите" нямаха спечелена точка и вкаран гол.

Това постави под голямо напрежение Груев и момчетата му. Информациите в Германия бяха, че при нова загуба треньорът може да се раздели с поста си.

Пред 20 000 зрители в Берлин гостите от Дуисбург се измъкнаха от много тежка ситуация. А каки Годжа вкара малко преди почивката за домакините от Унион и този резултат се запази до 77-ата мин.

Тогава бразилското крило Оливейра Соуза изравни за Дуисбург. 6 мин по-късно той подаде на Рихард Сукута-Пасу, който направи резултата 2:1 за гостите. В първата минута на продължението на двубоя обаче Флориан Хюбнер донесе точка на Унион.

„Билд" твърди, че въпреки изказаната подкрепа от ръководството на Дуисбург за Груев от клуба все пак са търсили вариант за негов заместник в паузата заради мачовете на националните отбори. Кандидат бил треньорът на полския тим на Спас Делев Погон (Шчечин) Коста Руняич. Интересното е, че Груев бе негов помощник в Дуисбург и Кайзерслаутерн.

„Искахме задължително да вземем точки в Берлин. Комплименти за отбора ми, че продължи да вярва в себе си, след като изоставаше в резултата. Направихме малка крачка в правилната посока", заяви Груев след мача в Берлин.