Ница си тръгна с трите точки от гостуването на Нант (видео)

Отборът на Ница постигна ценен успех с 2:1 в гостуването си на Нант от междинния 7-и кръг в Лига 1. Гостите от Лазурния бряг си тръгнаха доволни от "Ла Божоар" с три точки под ръка.

Ница откри резултата в 31-ата минута, когато Алан Сен-Максимин бе изведен в наказателното поле, освободи се от прекия си пазач и подаде към нахлуващия Кристоф Жале, който без забавяне прати топката във вратата за 0:1.

Нант обаче успя да се върна в мача в 57-ата минута, когато Емилиано Сала получи пас зад защитата, показа страхотна скорост и надбяга прекия си пазач, след което останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира за 1:1.

В 70-ата минута обаче Ница вкара втори гол, който се оказа и победен. Расин Коли центрира отляво     Жан-Виктор Макенго засече кълбото в мрежата за 1:2.

Така Ница вече има 10 точки и заема 9-ата позиция в класирането. Нант пък е в опасната зона на 18-ото място с 5 спечелени точки.