Парма с втори успех в Серия "А" (видео)

Отборът на Парма постигна ценна домакинска победа с 2:0 над Каляри в среща от 5-ия кръг на Серия “А”. Попаденията в срещата отбелязаха Роберто Инглезе в 20-ата минута и Жервиньо в 47-ата минута след добра контраатака.

Двубоят започна по-добре за гостите от Сардиния, които владееха по-продължително топката от своя опонент, но не успяваха да създадат добри положение пред вратата на Луиджи Сепе. Така се стигна до 14-ата минута в която гол на Парма бе отменен заради засада. Роберто Инглезе засече добро центриране с глава, но в момента на подаването бе зад гърба на защитата на Каляри. Шест минути по-късно Инглезе все пак изведе своите съотборници напред в резултата.

Бившият футболист на Киево бе най-съобразителен в наказателното поле и с голяма доза късмет успя да преодолее Алесио Краньо. Гостите отговориха чрез Николо Барела, чийто удар премина покрай страничния стълб. В 36-ата минута Луиджи Сепе изпревари Алберто Чери и предотврати сигурен втори гол във вратата си. В 40-ата минута Алесио Краньо се намеси след удар на Лука Ригони. Още в самото начало на второто полувреме Парма нанесе втори удар по Каляри.

В 47-ата минута Жервиньо организира страхотна контраатака и сам завърши акцията със силен удар, който се отби в левия страничен стълб и влезе във вратата зад Краньо. В 59-ата минута Бруно Алвеш засече центриране от корнер на Стулац, но топката прелетя над вратата. По-добрите действия на отбора домакин продължиха и в следващите минути, а Жервиньо бе най-опасният футболист на терена.

В 78-ата минута Марко Сау опита да повтори гола на Жервиньо, но топката премина покрай страничния стълб. Така Парма постигна втори пореден успех след победата на “Джузепе Меаца” срещу Интер с 0:1. Каляри пък остава с актив от 5 точки след изиграването на петте си мача от шампионата.

ПАРМА - КАЛЯРИ 2:0
1:0 Инглезе (20')
2:0 Жервиньо (47')