Кристиано избухна с екипа на Юве (видео+галерия)

Мегазвездата на световния футбол Кристиано Роналдо изригна и отбеляза първите си голове за Ювентус. Петкратният носител на "Златната топка" донесе четвъртата поредна победа на "бианконерите" в Серия "А", след като отбеляза и двата гола за успеха над Сасуоло с 2:1. Пред пълните трибуни на "Алианц Стейдиъм" СR7 обра овациите, като можеше спокойно да вкара своя първи хеттрик, но няколко пъти пропусна да го стори. Той се разписа първо в 50-ата минута, а след това удвои в 65-ата минута, с попадение №400 за него в първенство. Резервата Кума ел Бабакар намали в 91-ата минута, а секунди по-късно влезлият от пейката Дъглас Коща беше изгонен с директен червен картон. Бразилецът първо извърши груб фаул, след което удари с лакът Федерико Ди Франческо, а накрая го наплю грозно в лицето.

Първите голове на Роналдо върнаха Старата госпожа еднолично на върха с пълен актив от 12 точки, като има преднина от три пред Наполи. Суперзвездата на Кристиано Роналдо търсеше първи гол за "бианконерите", като в атака действаше с Марио Манджукич и Пауло Дибала, който се завърна в стартовия състав.

Войсчех Шчесни бе на вратата, а пред него в защита трябваше да започне Матия Де Шильо, който се контузи на загрявката и бе заменен от Жоао Кансело. Останалите защитници бяха Леонардо Бонучи, Меди Бенатия и Алекс Сандро. Интересното е, че капитан на отбора бе Сами Кедира, който с Емре Джан и Блес Матюиди бяха халфовете. Това бе дебют през тази кампания за Бенатия, които нямаше нито една изиграна минута през първите три кръга. Пристигналият от Ливърхул Емре Джан също направи дебют сред титулярите на Юве, след като досега имаше 44 минути в шампионата.

Наставникът Масимилиано Алегри бе направил четири промени от успеха с 2:1 в Парма преди паузата, като Джорджо Киелини, Миралем Пянич, Хуан Куадрадо и Федерико Бернардески отстъпиха местата си на Кансело, Бенатия, Джан и Дибала.

Бившият играч на Левски Мехди Бурабия игра пълни 90 минута за гостите, които имаха седем точки след първите три кръга. Звездата на тима Кевин-Принс Боатенг водеше атаката.

35 Роналдо започна с головете за Ювентус срещу Сасуоло

Кристиано пробва удар още в 5-ата минута, който Дънкан изби на шпагат в корнер. В 11-ата минута Роналдо пропусна отлична възможност с глава, когато стреля в аут. Няколко минути по-късно Джан пробва удар отдалеч, който бе извън целта, а в 22-ата минута Ферари с глава прати топката в ръцете на Шчесни.

При следващата атака защитата на Сасуоло сгреши, но след последвалото меле, се стигна само до корнер.

В 37-ата минута Андреа Консили демонстрира страхотен рефлекс. Вратарят парира изстрел от няколко метра на неговия защитник Пол Лирола, който при опита си да избие топката, я прати в рамката на вратата. Две минути по-късно Дънкан отбеляза гол, но реферът беше отсъдил фаул срещу Кансело. Веднага след това Бурабия получи жълт картон.

Второто полувреме започна с натиск на Юве, а след няколко центрирания "Алианц Стейдиъм" изригна. Кристиано Роналдо вкара своя първи гол за клуба в 50-ата минута. Той се разписа на празна врата, след като Бонучи опита удар със задна ножица, Ферари пък се опита да върне топката към Консили, но коженото кълбо срещна гредата и при добавката Роналдо вкара един от най-лесните си голове. Този обаче ще се помни, тъй като е първи за друг клубен отбор освен Реал Мадрид от месец май 2009 година, когато се разписа за последно с Манчестър Юнайтед.

Звездата имаше нужда от 344 минути на терена (

Киево - 98 минути, Лацио - 96 минути и Парма - 97 минути, с продълженията

), за да отбележи първото си попадение в италианския шампионат, което отпразнува в свой стил.

Роналдо започна с головете за Ювентус срещу Сасуоло@@@

Гостите отговориха с опасен удар с пета на Боатенг, който мина покрай гредата, докато Юве започна да атакува по-опасно на контраатака. Именно при една такава светкавична контра Кристиано удвои.

Седмицата спринтира 50-60 метра, след което получи топката от Джан и с левия крак я прати в далечния ъгъл за 2:0.

Вдъхновеният Роналдо имаше претенции за дузпа срещу него в 75-ата минута, но такава не бе отсъдена. Последва бомбен шут на Дънкан, който Шчесни изби, а Кристиано пропусна нови две положения. Португалецът първо пропиля да вкара своя първи хеттрик за Ювентус в 77-ата минута, когато от три метра стреля в аут, а пет минути след това пропиля още една възможност. Кансело стреля, Консили изби, топката попадна в Роналдо, който стреля от външната страна на мрежата от 6-7 метра.

В оставащите минути Дъглас Коща стреля покрай гредата, а резервата Бабакар веднага пробва рефлекса на Шчесни. В първата минута на триминутното продължение бившият нападател на Фиорентина намали с глава. При атаката за гола на гостите Коща изрита лошо Ди Франческо, а след това го удари с лакът в лицето, като за тази своя проява получи само жълт картон.

Секунди по-късно националът на Бразилия влезе в спор с друга резерва Ди Франческо, който е син на треньора на Рома Еузебио Ди Франческо, след което грозно му се изплю в лицето.

Даниеле Чифи получи помощ от своите помощници и даде директен червен картон на крилото, който най-вероятно ще отнесе наказание от три мача.

Въпреки това Ювентус продължава по план в калчото, а след няколко дни дебютира във Валенсия в Шампионката лига, където с Кристиано Роналдо е сред основните фаворити за триумф в Европа.

Сасуоло остана със седем точки след първото си поражение. Тимът на Роберто Де Дзерби демонстрира ,че ще създава доста проблеми на всички отбори в Серия "А" през тази кампания.