Холандия с първа победа на Световното (видео + снимки)

Националният волейболен отбор на Холандия записа първа победа на Световното първенство в Италия и България. "Лалетата" дадоха само гейм и надиграха Китай с 3:1 (25:21, 25:13, 23:25, 25:13) във втория си мач от предварителна Група В, игран тази вечер в зала "Арена Монбат" в Русе.

Така холандците постигнаха първия си успех на Мондиал 2018, с което запазиха реални шансове за продължаване напред във втората фаза на шампионата. За Китай това бе втора загуба в групата, след поражението от Франция, с което почти загубиха шансовете си за продължаване. Утре (15 септември) Холандия ще играе срещу олимпийския шампион Бразилия, а китайците ще излязат срещу Канада. Срещите са съответно от 20,30 и 17,00 часа.

Двубоят между "лалетата" и "Селесао" ще може да бъде гледан на живо в Sportal.bg.

С основен принос за победата на Холандия бе бившият разпределител на българския Левски Даан Ван Хаарлем. Ван Хаарлем започна като титуляр и остана до края на мача на полето, а "лалетата" доминираха напълно в първите два гейма, които спечелиха с 25:21 и 25:13. В третата част, обаче, Китай показа възможности си и се разигра, като спечелиха гейма с минималното 25:23. Това като че ли ядоса холандците, които буквално прегазиха Китай с 25:13 в четвъртия гейм за крайното 3:1.

Най-полезен за холандския тим бе Нимир Абдел-Азиз с 22 точки (1 блок, 2 аса и 50% ефективност в атака) за победата. Тийс Тер Хорст добави още 19 точки (2 блока и 74% ефективност в атака) за успеха. За Китай Чуан Цзян реализира 20 точки.

КИТАЙ - ХОЛАНДИЯ 1:3 (21:25, 13:25, 25:23, 13:25)