Канада с чист, но много труден успех над Египет (видео + снимки)

Волейболистите на Канада успяха да запишат втора чиста победа на световното първенство по волейбол в България и Италия.

“Кленовите листа” надиграха Египет с 3:0 (27:25, 30:28, 25:19) във втория си мач от предварителна група „В“ в  „Арена Монбат“ в Русе.

С това волейболистите на Стефан Антига продължават успешно по своя път, като вече са с актив от 6 точки и нито един загубен гейм.

Успехът обаче не дойде лесно, като канадците доста се озориха в този мач. Представителите на Египет бяха достоен съперник, като в първите два гейма играта вървеше равностойно. В решителните моменти обаче опитът надделя и Канада затвори геймовете в своя полза.

В третата част вече „кленовите листа“ взеха минимална преднина след десета точка, поддържаха я докрай и затвориха мача в три гейма.

Реализатор за Канада стана Никълъс Хоуг с 24 точки. Съотборникът му Джон Перин добави 18 точки за победата.

За Египет Ахмед Шафик се разписа със 17 точки.

КАНАДА - ЕГИПЕТ 3:0 (27:25, 30:28, 25:19)
КАНАДА: Джей Бланкенау 3, Шенън Върнън-Евънс 4, Никълъс Хоуг 24, Джон Гордън Перин 18, Грейъм Виграс 7, Дженсън Вандорм 1 - Стивън Маршал-либеро (Ван Беркел 2, Джейсън Дероко, Склейтър 5)
Старши треньор: СТЕФАН АНТИГА
ЕГИПЕТ: Ахмед Абдала, Ахмед Саид 17, Халим 6, Ахмед Салах 4, Мохамед дола 7, Тайсън 6 - Дронка-либеро (Абделал, Хишам 10, Ахмед Сеоди, Шериф-либеро)
Старши треньор: ИБРАХИМ МОХАМЕД МОСЕЛИ.