ФК Кюстендил взе дербито с Велбъжд за Купата на АФЛ

ФК Кюстендил спечели с 2:1 двубоя с ФК Велбъжд от турнира за Купата на АФЛ. Така отборът от Четвърта лига се класира за следващия етап от турнира, като там негов съперник ще е Марек. Дупничани победиха днес Германея (Сепарева баня) с 2:0. По регламент, домакин на срещата ФК Кюстендил - Марек за определяне на представителя на област Кюстендил в турнира ще са кюстендилци.

Футболистите на Велбъжд откриха резултата в 18-ата минута след автогол на Юлиян Максимов, който се опита неуспешно да избие топката при центриране във вратарското поле на Роберт Тодоров. Денислав Костов изравни резултата в 29-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. И отново Костов реализира победния гол за 2:1 в началото на второто полувреме.

Двата кюстендилски отбора изиграха коректен мач пред около 500 фенове на стадион “Осогово”.