Бока слезе от върха след 617 дни, брутални влизания белязаха сблъсъка с Естудиантес (видео)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс слезе от първото място в местната Суперлига след 617 дни. Грандът от Буенос Айрес загуби с 0:2 гостуването си на Естудиантес от втория кръг на първенството. Головете за "пинчаратас" паднаха през втората част, а точни бяха Ногуера (58) и Пелегрини (75). Така "генуезците" напуснаха върха в шампионата за първи път от 46 кръга. Играчите на Гийермо Скелото се изкачиха на първото място на 11 декември 2016 година, след като записаха паметен успех с 4:2 над Ривър Плейт на "Монументал", а герой за тима беше Карлос Тевес, отбелязал две попадения. Опитният футболист обаче беше оставен на пейката срещу Естудиантес през всичките 90 минути.

През първото полувреме реферът Абал спести два червени картона след брутални влизания. Първият трябваше да бъде на уругвайския национал от Бока Нандес в 24-ата минута, когато с острото си влизане можеше да счупи краката на Суки, който е бивш играч на "синьо-жълтите". Нападателят Апаоласа обаче не му остана длъжен, като в 32-ата минута се опита да му счупи десния крак, но той също получи само жълт картон.

Шампионите не играеха добре, но въпреки това пропуснаха няколко възможности. Резервата Ногуера даде аванс на домакините в 58-ата минута. Той беше точен с глава след центриране от корнер. Малко по-късно Пелегрини навърза трима защитници на гостите и оформи крайното 2:0, сваляйки от първото място Бока, който през миналия шампионат беше на върха от първия до последния кръг.

Шампионите имат три точки от началото на сезона, а това бяха първи точки за "червено-белите", които отстъпиха с 0:1 гостуването на Годой Крус от първия кръг.