Халеп скорострелно взе доиграването и “помогна” на Григор

Световната номер 1 Симона Халеп най-накрая, след куп прекъсвания поради дъжд, спечели двубоя си от втория кръг на тенис турнира от сериите Premier 5 срещу Айла Томлянович с 4:6, 6:3, 6:3. Румънката излезе на централния корт около 22:20 часа в четвъртък вечер при трябващи й само два гейма от третия сет, за да си осигури крайния успех.

Програмата по принцип започва в 18:00 часа наше време, но заради валежите отново организаторите преживяха кошмар по отношение на графика. За щастие на Халеп, тя успя да спечели нужните два гейма и да се класира напред за около десетина минути, защото веднага след това над Синсинати заваля отново и всички кортове бяха опразнени отново.

Това все пак е добра новина за феновете на Григор Димитров и Новак Джокович, чийто мач е трети на централния корт и преди него трябваше да приключи доиграването на Халеп - Томлянович, а след това и срещата Анжелик Кербер - Медисън Кийс. Не такъв “късмет” ще има самата Халеп, защото тя трябва да се изправи срещу Ашли Барти по предварителен план във вечерната сесия на същия ден, но не е ясно дали “ще се дореди” преди да настъпи нощта. Обикновено в Синсинати мачовете се спират поради тъмнина около 22:30 часа местно време.

Халеп загуби само две разигравания в двата проведени гейма, като общо реализира 21 уинъра и направи 38 непредизвикани грешки. Томлянович се отчете с 24 уинъра и 46 сбъркани топки. Битката с 16-ата поставена Барти пък ще бъде повторение на полуфинала в Монреал.