Григор Димитров сдаде титлата в Синсинати и полетя надолу в ранглистата

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров беше детрониран от бившия световен номер 1 Новак Джокович на турнира от сериите "Мастстърс" в Синсинати. Миналогодишният шампион в турнира отпадна още в 1/8-финалите, след като загуби с 6:2, 3:6, 4:6 от опитния сърбин. Така Григор губи 910 точки от актива си и ще падне до №7 или  №8 в световната ранглиста, в която в момента заема петата позиция.

Срещата започна снощи, но се доигра днес заради прекратяването й заради дъжд. Преди доиграването днес двамата тенисисти си размениха по един сет е 6:2, 3:6, 1:2 в полза на сърбина.

ВИЖТЕ КАКВО СЕ СЛУЧИ В ПЪРВИТЕ ДВА СЕТА

ДОИГРАВАНЕ НА ТРЕТИ СЕТ ПРИ 2:1 ЗА ДЖОКОВИЧ

Четвъртият гейм започна с бърза точка на Джокович, който сервира. Следващата си точка той спечели с перфектен ас, а след това стигна и до точка за затваряне на гейма и в крайна сметка го взе на нула и поведе с 3:1. На свой сервис Григор също спечели първата си точка, след което сърбинът обра аплодисментите като призна, че началният удар на Григор е бил добър при възникналите съмнения за това.
Григор стигна до геймбол, но с бекхенд по диагонала Джокович отложи неизбежното и в крайна сметка Григор намали на 2:3. Шестият гейм започна с точка за Димитров, който успя да намери линията. В следващото разиграване Джокович търсеше бекхенда на българина и в крайна сметка Григор сгреши. С нов ас Джокович се приближи до успех в гейма.

Последваха нови две грешки на Григор от бекхенд геймът отиде на сметката на Ноле. Седмият гейм започна с ас номер 9 на Григор, но Джокович изравни веднага. Българинът поведе с 40:15 с форхенд по диагонала, след което Джокович прати топката в аут и резултатът стана 3:4. Джокович сбърка първия си сервис, последва продължително разиграване, но Григор прати топката в мрежата и точката отиде на сметката на Ноле. В следващото разиграване Ноле се опита да изненада Григор с къса топка, но получи воле в полето си и равенство. То се задържа до 30:30, но след търпеливо разиграване Григор стигна до точка за връщане на пробива, но я пропусна след сбъркан ретур.

Джокович се измъкна от затруднението, като търсеше един ъгъл на корта, докато Григор се стремеше да играе на форхенд, но сбърка. В крайна сметка Джокович спечели подаването си и поведе с 5:3. Григор започна сервис гейма си за оставане в мача с две страхотни подавания и поведе с 30:0, след което прати топката в аут, но Джокович "върна" жестта в следващото разиграване.

Макар и трудно, Григор спечели сервис гейма си и Джокович сервира за спечелване на мача. Григор сбърка ретур, като прати топката в аут. Последва зрелищно разиграване, но сърбинът първо извади късмет с топка на линията, а след това и Григор уцели мрежата. С нова лесна точка Джокович поведе с 40:0. Григор спаси първия мачбол, но след това прати топка в аут и така сдаде титлата в Синсинати и петото място в равглистата, а Джокович продължава преследването на единствения голям трофей, който липсва в колекцията му.