Арка с драматично равенство без Алекс Колев

Отборът на Арка (Гдиня) се добра до драматично равенство 1:1 в домакинството си на Гурник (Забже) от 4-ия кръг на първенството на Полша. Българският нападател на домакините Алекс Колев не бе в групата за мача заради лека травма.

Гостите първи взеха преднина в двубоя в добавеното време на първата част, когато Суарес бе точен след асистенция на Смуга.

След това обаче Гурник остана в намален състав в 74-ата минута заради втори жълт и червен картон на Гришкевич.

Това оказа своето влияние и в края Арка натисна и стигна поне до изравняването. Това се случи минута преди края на редовното време, когато Янота вкара много красив гол с шут от около 25 метра.

Така Арка записа трето равенство от 4 изиграни мача и има 3 точки в актива си, като се намира на 12-ото място в класирането. Горник пък е с 6 точки на 4-ата позиция.