Алекс Колев не помогна на Арка в Киелце

Българският нападател на Арка (Гдиня) Александър Колев игра цял мач при гостуването на Корона (Киелце) от 6-ия кръг на полската Екстракласа. След като в миналия кръг откри головата си сметка, днес Колев не успя да се разпише, а отборът му загуби с 1:2.

Елиа Сориано откри в полза на Корона в 16-ата минута, а в 65-ата Златко Янджич вкара втори гол за домакините. Почетното попадение за Арка беше дело на Дамиен Збожен в 77-ата минута от дузпа.

В друг мач днес Пяст Гливице се наложи над Краковия с 3:1.

Начело в класирането са Лех (Познан), Ягелония и Пяст Гливице с по 12 точки. Арка е на 10-а позиция с 6 пункта.