Бивш треньор на Левски завъртя равенство със Стойчо в дебюта си в Казахстан

Бившият старши треньор на Левски Николай Костов измъкна точката след равенство 2:2 в дебюта си начело на елитния казахстански Шахтьор (Караганди). Съперник на игралия със синята фланелка специалист бе воденият от "червената" легенда Стойчо Младенов тим на Кайсар.

Гостите от Кизилорда поведоха с 2:0 след попадения на Бранислав Пуношевац и Володичир Аржанов в 4-ата и 57-ата минута. В рамките на пет минути обаче - между 64-ата и 69-ата, Шахтьор стигна до точката след голове на Евген Ткачук и Марат Шахметов.

Така под ръководството на Костов бе прекъсната серията от четири поредни загуби на играчите от Караганди. В момента отборът на родения в Добрич специалист се намира на 10-та позиция с актив от 17 точки. Лидер след изиграването на 20-тия кръг е Астана, който има 50 точки на сметката си.