Григор с нова победа преди "Уимбълдън"

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна победа на демонстративния турнир на трева "Aspall Tennis Classic" в Хърлингам (Англия).  Димитров спечели срещу Карен Хачанов (Русия) с 6:7 (6), 6:4, 10-6 за 1:32 часа.

В първия сет се игра без пробиви, а в 12-ия гейм българинът припиля два брейкбола. В тайбрека Димитров отстъпваше с 3:6, успя да изравни, но загуби следващите две точки, а с това и сета.

Във втората част хасковлията взе подаването на съперника си в третия гейм, което се оказа достатъчно, за да изравни резултата.

В шампионския тайбрек двамата играха равностойно до 6:6, след което Димитров направи серия от четири поредни точки и затвори мача.

Преди два дни Григор Димитров постигна успех срещу Стефанос Циципас (Гърция) със 7:6  (4), 6:1 на демонстративния турнир на трева "The Boodles 2018" в "Стоук Парк" край Лондон.

Тези мачове са част от подготовката на българина за “Уимбълдън”, който започва на 2 юли. Жребият за основната схема ще бъде изтеглен в петък.