България отнесе африканския шампион в първата си контрола (галерия)

България не срещна много проблеми в първата си контрола и победи африканския шампион Тунис с 81:61. Тунизийците са актуалните първенци на Африка, след като спечелиха титлата на АфроБаскет 2017, но с играта си днес не превъзхождаха по нищо играчите на българския селекционер Любомир Минчев. "Лъвовете" се готвят за последните си два мача от първата фаза на световните квалификации в зона "Европа" срещу Исландия и Чехия, докато Тунис също има да играе още пресявки - срещу Камерун, Гвинея и Чад.

36 България - Тунис

Гостите показаха добра игра единствено през първите 10 минути, в които нападението им вървеше бързо, а България нямаше решение за противниковите атаки. Първата четвърт приключи при резултат 21:24 в полза на Тунис. Втората част обаче премина изцяло под български контрол, защитата на домакините започна да работи все по-добре и до почивката националите допуснаха само 8 точки, отбелязвайки тройно повече, за да се откъснат на 13 точки от съперника - 45:32 в средата на мача.

36 България - Тунис 36 България - Тунис

Александър Везенков с 20 точки и Чавдар Костов с 13 бяха най-резултатни за победата на България. Домакините стреляха отлично от тройката, завършвайки с 52% успеваемост от дистанция - 12/23. Натурализираният американец Джейсън Уошбърн, който пристигна в отбора преди няколко дни се включи добре в мача и завърши с 11 точки и 9 борби.

Капитанът Макрам Бен Ромдан бе най-резултатен за Тунис с 16 точки, 4 борби и 3 асистенции.

Двата отбора ще изиграят още една контрола - утре от 18.00 часа в зала "Универсиада".