Италия се оказа прекалено силна за България (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха 5-а загуба в Лигата на нациите, след като паднаха от олимпийските вицешампиони от Рио 2016 от Италия с 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 19:25) във втория си мач на турнира в Осака (Япония).
България - Италия@@@
Момчетата на Пламен Константинов показаха част от своите възможности в третата част, която спечелиха, но в другите бяха надиграни, макар и минимално,  от “адзурите”.

Утре родните „лъвове“ ще се изправят срещу Полша в последния си мач от група 10 в Осака. Срещата е от 05:10 българско време и ще бъде предавана пряко по MAX Sport 1 и на Facebook страницата на канала.

Двубоят започна отлично за волейболистите на Италия, които дръпнаха с 5:1. Пламен Константинов взе прекъсване за България. То даде резултат и България записа 4 поредни точки след блокада и атака на Валентин Братоев и ас на Николай Учиков. Филипо Ланца даде преднина на Италия от 8:5 при първото техническо прекъсване.

Пайп на Валентин Братоев намали резултата до 7:8. Атака на Николай Пенчев в аут и Италия дръпна с 9:7. Грешка на Енроко Честер доближи националите на 1 точка при 8:9. Ас на Николай Пенчев изравни резултата при 9:9! Равенството се запази до 15:15. Италия взе аванс при второто техническо прекъсване. “Адзурите” поведоха отново с 2 точки при 18:16. Николай Пенчев успя да изравни с мощна атака за 19:19. Валентин Братоев отигра технично много трудна топка по диагонала от зона 4. Николай Учиков атакува от зона 2 по диагонала след дълго разиграване за 21:21. Ас на Луиджи Рандацо даде преднина на Италия от 23:21. Пламен Константинов взе прекъсване. Страхотно спасяване в защита с една ръка на либерото Теодор Салпаров даде възможност на Николай Учоков да намали разликата само до една точка при 22:23. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за Италия. Филипо Ланца изведе “адзурите” до геймбол при 24:22. Николай Пенчев с перфектна атака по диагонала от зона 4 направи 23:24. Италия спечели първата част с 25:23 след страхотно вдигане на Симоне Джанели към Симоне Анцани в центъра - 25:23.
Българските волейболисти поведоха с 5:3 в началото на втората част след атака на Николай Пенчев. Италия изравни резултата при 7:7 след ас на Филипо Ланца. Блокаут след атака на Николай Пенчев по правата от зона 4 даде аванс от една точка на България при първото техническо прокъсване. Възпитаниците на Пламен Константинов дръпнаха с 2 точки при 11:9. Италия изравни при 12:12, след като Валентин Братоев сгреши начален удар. Атака на Николай Пенчев и 13:12 за България.
Атаки на Филипо Ланца и Симоне Анцани изведоха италианците напред с 2 точки при 15:13. Много бърза атака в центъра на капитана Виктор Йосифов намали разликата до 14:15. Мощна атака на Филипо Ланца изведе Италия напред при второто техническо прекъсване с 2 точки - 16:14. Момчетата на Джанлоренцо Бленджини поведоха с 3 точки при 20:17. Пайп на Николай Пенчев и 18:20. Сервис в аут на Валентин Братоев - 18:21. Мощна атака на Филипо Ланца дане аванс от 4 точки на Италия при 23:19. Пламен Константинов взе прекъсване. Либерото Фабио Баласо направи изумително спасяване в защита и това помогна на Италия да стигне до геймбол при 24:19. Ас на Симоне Джанели донесе успеха на Италия във втората част с 25:19. Италия поведе със 7:5 в началото на третия гейм. Момчетата на Джанлоренцо Бленджини поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Италианците успяха да поведат с 12:10. Ас на Николай Учиков доведе до равенство - 12:12. България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Ас на Светослав Гоцев 17:15. Страхотна единична блокада на Виктор Йосифов даде аванс от 3 точки на България при 20:17. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за Италия. Атака на Николай Учиков по диагонала от зона 2 и 23:21 за България. Нова атака на Николай Учиков по късия диагонал изведе националите до геймбол при 24:21. Мощна атака от зона 4 по диагонала на Валентин Братоев изведе България до успеха в третата част с 25:21.
Българските национали стартираха отлично 4-ия гейм и поведоха с 4:1. Това принуди Джанлоренцо Бленджини да вземе прекъсване. България поведе с 3 точки при първото техническо прекъсване след остра атака на Виктор Йосифов в центъра за 8:5.
Италия съумя да изравни при 8:8 и дори поведе с 9:8, след грешен начален удар на Валентин Братоев. Пайп на Филипо Ланца изведе Италия напред с точка при 11:10. Габриеле Нели игра много технично над българската блокада за 12:10 за Италия. Симоне Джанели остави Луиджи Рандацо без блокада във зона 4 и той не пропусна да реализира точка за 16:11 за Италия във второто техническо прекъсване. Нов добре насочен сервис и ас на Габриеле Нели - 17:11. Пламен Константинов взе прекъсване, след което замени Николай Пенчев с брат му Розалин Пенчев. Страхотна комбинация Георги Сеганов - Светослав Гоцев и 12:17. Алекс Грозданов замени капитана Виктор Йосифов. Великолепен пайп на Валентин Братоев 13:17. Италия дръпна с 6 точки при 20:14. Националите намалиха до 17:22 след тежък сервис на Николай Учиков. Луиджи Рандоцо преодоля тройната блокада на България - 23:17. Валентин Братоев сгреши началния удар и Италия стигна до мачбол при 24:18. Блокаут на Розалин Пенчев намали разликата до 19:24.  Симоне Джанели пусна топката в полето на България и “Скуадра адзура” спечели 4-ата част с 25:19 и мача с 3:1 гейма.
Николай Учиков стана най-резултатен за България с 19 точки (5 ас, 47% ефективност в атака), а Валентин Братоев (1 ас, 1 блок, 41% ефективност в атака) и Николай Пенчев (1 ас, 1 блок, 45% ефективност в атака) се отличиха с по 13 точки. Светослав Гоцев добави още 10 точки (1 ас, 2 блок, 57% ефективност в атака).
Филипо Ланца бе най-резултатен в мача с 20 точки (1 блок, 67% ефективност в атака), а Габриеле Нели добави 16 точки (56% ефективност в атака).
БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 19:25)