Уругвай зарадва "Сентенарио" с класика (видео)

Уругвай изигра последната си контрола преди старта на Мондиал 2018. На препълнения "Сентенарио" в Монтевидео "урусите" победиха с 3:0 Узбекистан, а головете реализираха Жоргиан Де Араскаета, Луис Суарес и Хосе Хименес. Гостите завършиха с човек по-малко след червен картон на Акрамжон Комилов.

Феновете създадоха невероятна атмосфера, а играчите на старши треньора Оскар Табарес се постараха да ги зарадват с атрактивен футбол. В 31-ата минута Де Араскаета откри резултата със силен удар след комбинация с участието на звездите Единсон Кавани и Суарес. Нападателят на Барселона се разписа от дузпа в началото на втората част, а Хименес беше точен с глава в 72-ата минута.

За "урусите" това беше първи контролен мач от март насам. При 3:0 Комилов от Узбекистан получи червен картон за високо вдигнат крак.

Уругвай е в една група с Русия, Египет и Саудитска Арабия. В първия си мач двукратните световни шампиони излизат срещу "фараоните".

УРУГВАЙ - УЗБЕКИСТАН 3:0 (1:0)