Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Швеция мечтае за първото място в Лига В след минимален успех над Турция

Отборът на Швеция постигна много ценен успех в турнира Лигата на нациите, побеждавайки с 1:0 като гост тима на Турция. Единственото попадение в срещата реализира капитанът на “Тре кронур” Андреас Гранквист от дузпа в 70-ата минута. С днешния успех шведите могат да мечтаят за първото място в Група 2 на Лига В. За да се случи това, тимът трябва да победи Русия във вторник. Турция пък финишира на трето място и ще отпадне в долната Лига С.

В седмата минута Хакан Чалханоолу застраши вратата на гостите със силен удар, който премина над напречната греда. В 24-ата минута Швеция бе много близо до това да поведе в резултата, но добра и много навременна намеса на Чаалар Сойюнджю предотврати това да се случи. Бранителят изчисти топката пред останалия сам пред опразнена врата Мартин Олсон. В 38-ата минута Чалханоолу осъществи самостоятелен пробив, свали на земята опитния Андреас Гранквист с финт и стреля, но ударът му излезе в аут.

В последната минута на първото полувреме Дженк Тосун свали добра топка към нахлуващия в наказателното поле Чалханоолу, но силният удар на звездата на Милан бе париран от Робин Олсен. В 49-ата минута Себастиан Ларсон засече с глава центриране на Мартин Олсон, но ударът му премина на сантиметри от напречната греда.

В 70-ата минута Окай Йокашлу събори Маркус Берг в наказателното поле, а главният съдия осъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана капитанът Андреас Гранквист, който стреля в долния десен ъгъл на Синан Болат и реализира за 1:0.

В 74-ата минута Турция отговори с добър удар на Дженгиз Юндер, който Робин Олсен успя да избие в ъглов удар. До края на срещата и двата тима не създадоха по-сериозни положения пред противниковата врата и Швеция се поздрави с ценния успех.