Скандал! Съдията на Турция - Швеция обещал две дузпи в тунела на почивката

Нападателят на Швеция Маркус Берг разтресе футболния свят със скандално изказване. Стрелецът на “тре кронур” разкри, че е получил обещание от главния съдия Ищван Ковач да получи две дузпи през второто полувреме на двубоя от Лигата на нациите. “На почивката отидох да говоря с рефера, за да протестирам за това, че ме спънаха и той не отсъди дузпа. Той ми обеща: “Ще видя снимките и ако се уверя, че съм сбъркал в тази ситуация, ще ти дам две дузпи през втората част”, разказа Берг пред Aftonbladet, цитиран от A Bola.
След почивката шведите получиха дузпа след нарушение срещу същия футболист. Дузпата беше реализирана за крайното 0:1. Според турската преса федерацията на Турция планира да сигнализира УЕФА след изказванията на Берг.