Косово съсипа Малта, но най-важният тест предстои

Косово разгроми с 5:0 като гост Малта в мач от петия кръг в груповата фаза на турнира Лига на нациите. Така Косово продължава да е водач в Група 3 на Лига “D” и е все по-близо до първото място в крайното класиране в тази група.

Четвърт час след началото на двубоя Ведат Мурики се възползва от лош пас на играч на Малта в половината на домакините, открадна топката, изскочи очи в очи със стража на домакините и го преодоля.

През второто полувреме гостите отбелязаха още цели 4 гола. Бенямин Кололи в 70-ата минута прехвърли хладнокръвно вратаря на Малта и бе точен за 0:2. В 78-ата минута появилият се от пейката малко по-рано Донис Авдияй направи резултата 0:3 с удар от близко разстояние след асистенция на Милот Рашица. Две минути по-късно двамата повториха упражнението и Авдияй реализира ново попадение. Но и това не бе всичко, тъй като Рашица в 86-ата минута направи победата на Косово още по-гръмка.

Косово е лидер в Група 3 в Лига “D” с 11 точки, като има 2 повече от втория Азербайджан. Трети е тимът на Фарьорски острови с 4 точки, а Малта е на последното четвърто място в групата с едва 2 точки. На 20 ноември Косово приема Азербайджан в решаващ сблъсък, който ще определи победителя в групата.

МАЛТА - КОСОВО 0:5
0:1 Мурики (15)
0:2 Кололи (70)
0:3 Авдияй (78)
0:4 Авдияй (80)
0:5 Рашика (86)