Спартак (М) се върна към посредствеността с нов провал в първенството (видео)

Героичната победа с 4:3 над Глазгоу Рейнджърс не измъкна Спартак (Москва) от кризата. Отборът на Ивелин Попов допусна нова грешна стъпка в руското първенство, като загуби с 0:2 при визитата си на Уфа и има само 1 точка от последните си 4 шампионатни мача. Българският национал игра пълни 90 минути, а попаденията за домакините отбелязаха Дмитрий Сисуев и Ловро Бизяк след почивката.

След силния мач, който изнесе срещу Рейнджърс, Попето запази мястото си в титулярния състав. Временният наставник Раул Рианчо отново заложи на българина като част от офанзивното трио, заедно с Луис Адриано и Софин Хани. На вратата Артьом Ребров замени Александър Максименко, а на пейката останаха защитниците Салваторе Бокети и Николай Расказов, които играха от първата минута срещу шотландците.
Уфа излезе с нов наставник. След загубата от Криля Советов (1:2) Сергей Томаров подаде оставка, а клубното ръководство назначи Дмитрий Кириченко. Бившият нападател не изненада с избора на стартов състав. Домкините действаха с петима бранители и двама нападатели в лицето на Силвестър Игбун и Дмитрий Сисуев.

Мачът се игра на изкуствена настилка и при доста ниски температури. В първите минути Игбун на няколко пъти се измъкна по десния фланг от Лоренсо Мелгарехо, но центриранията му бяха неточни. Очаквано, съперниците предпочитаха дългите подавания пред продължителните разигравания в средата на терена. В 20-ата минута Хани разсея скуката със силен удар, който срещна напречната греда.

в 28-ата Фернандо прехвърли стената от фаул, но Александър Беленов успя да спаси. Домакините отвърнаха с изстрел на десния бек Дмитрий Живоглядов, отразен от Ребров. Веднага след това Ивелин Попов затрудни Беленов, а в края на полувремето Андрей Ешченко попречи на Сисуев да даде преднина на Уфа.

Сисуев показа усет към извеждащия пас и на старта на втората част, когато националът на Люксембург Оливие Тил имаше възможност да стреля от удобна позиция, но прати топката над напречната греда. Малко по-късно Тил задържа Попов и получи жълт картон.

Раул Рианчо предприе изненадващ ход в средата на полувремето, пускайки дебютанта Владислав Пантелеев на мястото на опитния Денис Глушаков. Гостите имаха и претенции за дузпа след падане в наказателното поле на Софиан Хани, но съдията Кирил Левников прецени, че Тил не е извършил нарушение.

В 74-ата минута Беленов се намеси добре след опасно центриране на Джемал Табидзе, но секунди след това нов флангова атака на Уфа завърши с гол. Отново центриране бе на Табидзе, а рикошет от крака на защитник н Спартак направи топката удобна за Сисуев и той с глава вкара за 1:0.

Спартаковци дори нямаха сили за финален щурм заради огромната умора от мача в четвъртък вечер. Московчани започнаха да изсипват топката в наказателното поле, но това не донесе никакъв успех. Нещо повече - във втората минута на добавеното време резервата Ловро Бизяк се разходи между двама защитници и с удар в далечния ъгъл оформи крайното 2:0 в полза на Уфа.

Успехът сложи край на серията от лоши резултати на домакините, които вече са на 13-о място в класирането с актив от 14 точки. След паузата за националните отбори Уфа ще гостува на Оренбург, а Спартак, който заема осма позиция в таблицата, ще е домакин на Криля Советов.