Успешен дебют за Кононов начело на Спартак, Попето помогна с асистенция (видео)

Новият старши треньор на Спартак (Москва) Олег Кононов дебютира с победа. В среща от 15-ия кръг на Премиер лигата руският гранд се наложи с 3:1 над Криля Советов и се придвижи до седмото място във временното класиране. Всички голове паднаха след почивката. Гостите от Самара поведоха с попадение на Сергей Корниленко, но после реферът не отсъди чиста дузпа в тяхна полза, а спартаковци направиха обрат за две минути.

Българският национал Ивелин Попов се появи като резерва в 84-ата минута и подаде за третия гол, дело на Луис Адриано. Бразилският нападател беше героят за своя тим, защото преди това се отличи с асистенции за попаденията на Софиан Хани и Лоренсо Мелгарехо.
Последната домакинска победа на Спартак в първенството беше през август, а оттогава отборът допусна шокиращи загуби от непретенциозни съперници на "Откритие Арена" и всичко това логично доведе до уволнението на Масимо Карера. Криля Советов също смени треньора, а под ръководството на Миодраг Божович резултатите на тима се стабилизираха.

Кононов направи интересен ход, като включи в титулярния състав Денис Глушаков и Андрей Ешченко, което в един момент бяха отлъчени от Карера и тренира с младежката формация. И докато новият треньор беше посрещнат с леки аплодисменти, Глушаков чу доста освирквания по свой адрес.
Гостите от Самара заложиха на ветерана Сергей Корниленко в предни позиции. Зад беларусина действаха Максим Канунников, Рамил Шейдаев и бившият спартаковец Павел Яковлев.

Домакините започнаха вяло, но в 12-ата минута можеха да поведат. Глушаков стреля силно след пас на Зе Луиш, но Сергей Рижиков спаси. За ветерана на вратата на Криля Советов това беше мача №300 в Премиер лигата.

В средата на полувремето Канунников получи контузия и вместо него влезе Денис Ткачук. Самарци умело задържаха топката и не допуснаха никакви опасности пред вратата си до почивката.

Второто полувреме беше много по-вълнуващо. Още в 48-ата минута Александър Ломовицкий уцели гредата, а секунди по-късно гостите поведоха. Ткачук центрира от фаул, Корниленко се измъкна от централните защитници на Спартак и с глава простреля Артьом Ребров - 0:1.

По всичко личеше, че кошмарната серия на "червено-белите" ще продължи и при Кононов. В 57-ата минута Зе Луиш откровено спря с ръка топката в наказателното поле след остро центриране на Александър Зотов, но реферът Владимир Москальов не даде очевидната дузпа.

Това беше повратният момент в мача, защото Спартак набързо вкара два гола за две минути и обърна нещата в своя полза. Изравнителното попадение отбеляза Хани след комбинация с участието на Зе Луиш и Луис Адриано. Бразилецът асистира и за гола на Мелгарехо, който влезе в наказателното поле и технично пусна топката покрай плонжиралия Рижиков.

Макар и да направиха опит да се върнат в мача, гостите сякаш сами не вярваха, че са способни да измъкнат нещо от мача. Малко преди края Кононов смени контузилия се Роман Зобнин с Ивелин Попов и българинът остави своя отпечатък върху двубоя. В последните секунди на редовното време той напредна през центъра и подаде на Луис Адриано, който от удобна позиция оформи успеха на Спартак.

В четвъртък руският гранд има много важен мач с Рапид (Виена) в Лига Европа, а след това излиза срещу шампиона Локомотив (Москва) в голямото дерби от 16-ия кръг на първенството. На Криля Советов предстои гостуване на Оренбург.