Тевес и Бока подгряха "Бомбонера" с разгром

Аржентинският шампион Бока Хуниорс се завърна към победите в местната Суперлига, след като разгроми с 4:1 Тигре в мач от 11-ия кръг. "Генуезците" преди няколко дни се класираха за исторически финал за Копа Либертадорес срещу Ривър Плейт, което подлуди феновете на двата гранда. Тези на Бока напълниха "Бомбонера" в последната среща преди Суперкласико, като се пееше и скандираше само и единствено за успех във финала на най-важния клубен турнир на Южна Америка. Първият двубой е в дома на "жълто-сините" на 10 ноември от 21:00 часа българско време.

Гийермо Скелото, който заложи на по-дефанзивна схема в гостуването на Палмейрас (2:2), пусна доста офанзивен състав. Той даде шанс от първата минута на Карлос Тевес, Мауро Сарате, Дарио Бенедето и Ервин Кардона, а капитанът Фернандо Гаго също започна от първата минуа.

Изненадващо още в 11-ата минута Федерико Гонсалес даде аванс на гостите с хубав удар под гредата. Това въобще не помрачи настроението на трибуните, където се мислеше само за следващия мач.

На терена Бока се опита да върне бързо попадението, като в 26-ата минута Карлос Тевес беше точен под "Ла Досе". Гаго намери майсторски Бенедето, който беше фаулиран от вратаря Батала, но топката попадна в Карлитос, който вкара от малък ъгъл.

В средата на второто полувреме колумбиецът Кардона донесе пълен обрат на "жълто-сините". Десетката на шампионите вкара от 17 метра своя втори гол през сезона в първенството.

Четири минути по-късно Тевес завърши успешно добра атака на домакините, вкарвайки своето 73-то попадение за клуба.  Десният защитник Буфани оформи крайното 4:1 в последните минути.

Така Бока записа пета победа от 11 кръга, като прекъсна серията от три поредни мача без успех в първенството. "Генуезците" са на шесто място с 18 точки, докато лидерът Расинг има 23 точки, но и мач по-малко.