Бока Хуниорс мисли за Либертадорес и записа нова загуба в Аржентина

Аржентинският шампион Бока Хуниорс, който мисли изцяло за класиране на финал за Копа Либертадорес, записа трета загуба в Примера дивисион. "Генуезците", които през седмицата надвиха с 2:0 Палмейрас на "Бомбонера" в първи полуфинал за най-престижния клубен турнир в Южна Америка, отстъпиха с 1:2 във визитата си на Химнасия Ла Плата в мач от 10-ия кръг на първенството.

Грандът от Буенос Айрес излиза в реванша срещу бразилците през седмицата, като Гийермо Скелото заложи на голямата част от резервите си, но сред тях бяха първите двама капитани на Бока - Фернандо Гаго и Карлос Тевес, които напоследък не успяват да се преборят за титулярно място.

Домакините тръгнаха по-активно, като вратарят на гостите Роси трябваше да се намесва. Той обаче беше безпомощен в 11-ата минута, когато Лоренцо Фаравели даде аванс за Химнасия. Тевес и компания имаха две възможности, но пропуснаха. Все пак минута преди края на първата част Кристиан Еспиноса въстанови равенствто. Той пое топката с гърди след дълго подаване преди да я вкара за 1:1.

Началото на втората част Максимилиано Комба завърши с гол светкавична контраатака на Химнасия, като донесе втори успех на клуба си над звездите на Скелото в рамките на 35 дни.

На 20 септември Химнасия изхвърли Бока от турнира за Купата на Аржентина след победа с 1:0 на неутрален терен

. Това беше трети пореден мач без успех за Бока Хуниорс в шампионата, където стигна до титлата през последните два сезона.

"Генуезците" останаха с 15 точки на осмо място, докато Химнасия има 14 точки.