И Леванте не пожали Атлетик Б (видео)

Една победа от 14 мача и място в зоната на изпадащите, това е сухата статистика за представянето на Атлтик Билбао от началото на сезона в Ла Лига. Тази вечер славният баски тим регистрира нова срамна загуба - 0:3 от Леванте, и с нищо не показа, че скоро ще излезе от кризата. Домакините пък се изкачиха в горната половина на таблицата.

През първото полувреме интересните ситуации пред двете врати бяха малко, но домакините дочакаха своя шанс. Той дойде в 45-ата минута, когато след кратко разбъркване Чема Родригес простреля Яго Ерерин за 1:0.

В 59-ата минута отбраната на Атлетик отново се провали. От това се възползва Хосе Кампания, който довкара топката след първоначалната добра намеса на Ерерин и направи 2:0. Десетина минути по-късно Роджър Марти оформи разгрома на баските.

В 73-ата минута "лъвовете" останаха и с човек по-малко, след като Перу Ноласкоаин получи червен картон, а до края единствната цел на тима на Едуардо Берицо беше да не инкасира още голове.