Леванте се справи с Луго

Отборът на Леванте надви с 2:0 втородивизионния Луго в мач реванш от 1/16-финалите за Купата на краля. “Синьо-червените” продължават напред след 1:1 в първата среща. Днес Хорхе Андухар - Коке (79) и Рафаел Двамена (90+3) зарадваха феновете на “Сиутат де Валенсия”.
Гостите от Галисия започнаха по-силно, но бързо валенсианци тръгнаха напред и пропуснаха няколко много добри голови положения. В шестата минута Кампийо изби от голлинията след удар на Коке. В 29-ата минута Моузес Симон нахлу отляво, центрира в малкото наказателно поле, където Рафаел Двамена за мъничко не стигна до топката.
След почивката “синьо-червените” продължиха да пропускат положение след положение. В 51-ата минута Емануел Боатенг беше абсолютно сам, но не се справи с удара с глава. В 73-ата Леванте имаше двойна възможност за гол, като първо Двамена не стреля, както трябва, а след това Борха Майорал шутира над гредата.
В 79-ата домакините стигнаха до попадение след корнер. Ветеранът Коке Андухар изскочи на втора греда и реализира. Пет минути по-късно Майорал нацели греда. В 93-ата “гранотас” вкараха за втори път и прекършиха окончателно съпротивата на втородивизионния тим. Те се възползваха от светкавична контра, при която Двамена използва бързината си и вкара сам срещу вратаря.
Леванте - Луго 2:0 (1:1 в първата среща)