Лука Дончич и рекордите, епизод пореден

Лука Дончич записа деветия си “трипъл-дабъл” през сезона, изравнявайки постижението на Джейсън Кид, който досега държеше рекорда за най-много мачове с “трипъл-дабъл” в рамките на един сезон за Далас. Словенският феномен вече подобри стореното миналия сезон, когато записа осем подобни мача като новобранец.

20-годишният баскетболист завърши с 31 точки, 12 борби и 15 асистенции при победата със 141:121 срещу Голдън Стейт, като дори не игра в последната четвърт. Дончич прекара на терена едва 30 минути, а само в рамките на първото полувреме имаше 25 точки, 8 борби и 7 асистенции за 18 игрови минути.

За втори път в кариерата си Лука стига до “трипъл-дабъл” с 30 точки за три четвърти, а в последните 20 години единствено той и Джеймс Хардън могат да се похвалят с такова постижение. Словенецът покори и друг връх, превръщайки се в най-младият играч в цялата история на НБА, който повече от веднъж завършва мач с 30+ точки и 15+ асистенции в един сезон. Досега лидерството бе на Майкъл Джордан, който е на 21-годишна възраст при първия си подобен мач (сезон 1984/1985) и 22-годишен за втория.