Торонто с уникален обрат срещу Далас (видео)

Торонто Раптърс стопи 30 точки пасив и стигна до победата със 110:107 срещу Далас в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Това е най-големият обрат в НБА от десетилетие насам. За последно Сакраменто Кингс победи Чикаго Булс, след като губеше с 35 точки на 21 декември 2009 година.

Кайл Лаури завърши с 32 точки и 10 асистенции, а Крис Буше наниза рекордните в кариерата си 21 точки. За Далас най-резултатен беше Джейлън Брунсън с 21 точки, а Кристапс Порзингис записа дабъл-дабъл - 19 точки и 12 борби, като към тях добави 3 “чадъра” и 1 открадната топка.

В последната четвърта четвърт шампионът на НБА смаза играещия без голямата си звезда Лука Дончич съперник с 47:21. Словенският гард-крило пропусна четвърти пореден мач заради навехнат глезен. Лаури пък отбеляза 20 точки в последната четвърт - само с точка по-малко от целия отбор на Маверикс.

Торонто бе без трима основни играчи - звездата Паскал Сиакам, опитния център Марк Гасол и крилото-гард Норман Пауъл.