Индиана спря Торонто по пътя към втори обрат поред

Торонто с уникален обрат срещу Далас (видео)

Ти Джей Уорън и Майлс Търнър вкараха по 24 точки, а Индиана спечели срещу гостуващия шампион Торонто със 120:115 след продължение. Домакините пропиляха аванс от 15 точки от втората четвърт, а Кайл Лаури изравни 34.7 секунди преди сирената за 107:107. Последва пропуск на Аарън Холидей, а в последната секунда Лаури можеше да донесе успеха на канадците, но също не успя да вкара от дистанция.

В добавеното време Холидей, който завърши с 19 точки и 10 асистенции, вкара ключова тройка за 116:113 и в оставащите две минути Индиана не допусна обрат.

Лаури беше най-резултатен за Торонто с 30 точки, като добави 9 асистенции и 6 борби. Серж Ибака допринесе с 23 точки и 9 борби, а Фред ВанВлийт завърши с 21 точки и 11 асистенции, но това не беше достатъчно.

Домантас Сабонис от своя страна записа "дабъл-дабъл" №25 от началото на сезона след 12 точки и 17 борби. Литовският център на Пейсърс не е постигал поне 10 точки и 10 борби в едва четири мача, в които е играл през настоящата кампания.