И Краснодар направи услуга на Зенит (видео)

В последен мач от 18-ия кръг на руското първенство Краснодар и Тамбов завършиха 0:0. Това е пореден разочароващ резултат за "биковете" на собствен терен. Те се върнаха на второто място в класирането, измествайки от него Локомотив (Москва), но изостават на цели 8 точки от шампиона и водач в таблицата Зенит.

Тамбов е в най-добрата си форма от началото на сезона. Новаците загубиха само веднъж в последните си 5 мача и се изкачиха на 14-о място с актив от 18 точки, колкото имат още Криля Советов и Рубин.

Краснодар беше по-добрият отбор, но умората след мача срещу Базел в Лига Европа си каза думата. През първото полувреме домакините създадоха немалко голови положения, пропуснати от Вандерсон и Маркус Берг. Стражът на Тамбов Гиорги Шелия спаси и удари на Ари и Магомед-Шапи Сулейманов.

След почивката и контрите на гостите не бяха никак безопасни. В добавеното време те спокойно можеха да измъкнат победата, но Хазир Апаев остана изненадан от центриране към него и вместо да насочи топката в мрежата, я прати високо в аут.

Краснодар има само една победа от последните си 5 мача, като 4 пъти завърши наравно. В следващия кръг тимът ще е домакин на ЦСКА (Москва).

На Тамбов предстои домакинство на Оренбург, който е с мач по-малко заради отложения двубой с последния в класирането Сочи.