Георги Костадинов пропусна да спаси Арсенал (видео)

Краснодар сложи край на серията си от 4 равенства в РПЛ. "Биковете" победиха с 2:1 като гост Арсенал (Тула) и вече са трети в класирането, на точка зад втория Локомотив (Москва). Тони Вилена и Сергей Петров бяха точни за успеха, а Иван Игнатиев пропусна дузпа. Евений Луценко вкара почетното попадение за домакините. В края на двубоя българският национал можеше да изравни, но не успя да стигне до топката след удар на Луценко.

И преди двубоя днес Краснодар имаше осезаемо надмощие в мачовете срещу този съперник - 7 победи, 1 равенство и само 1 загуба при голова разлика 19:1. Старши треньорът на "биковете" Сергей Матвеев пусна в атака Маркус Берг и Иван Игнатиев, а Магомед-Шапи Сулейманов бе преместен на десния фланг в халфовата линия. Отляво действаше Мануел Фернандеш.

Георги Костадинов си партнираше с Горан Чаушич в средата на терена за Арсенал. Другите двама халфове в състава на Игор Черевченко бяха Виктор Алварес и Роберт Бауер, а Игор Горбатенко, Евгений Луценко и Сергей Ткачов водеха нападението.

Началото бе за гостите, които поведоха още в 7-ата минута. Тони Вилена опита далечен изстрел и след рикошет в тялото на противников футблист, топката заблуди Егор Шамов и спря в мрежата - 0:1. След четвърт час игра Мануел Фернандеш се контузи и на неговото място влезе Вандерсон.

В средата на полувремето Сулейманов центрира, а Бауер изби топката на крака на Сергей Петров, който не се поколеба да разстреля Шамов - 0:2. Последваха силни минути за Арсенал и малко преди почивката "артилеристите" се върнаха в мача. Ткачов центрира към далечната греда и Луценко красиво засече с глава за 1:2.

През втората част в игра се за Краснодар се завърна Юрий Газинский, който дълго време лекуваше контузия и не бе записвал участие от началото на сезона. В 63-ата минута Игантиев беше фаулиран в наказателното поле от вратаря на домакините Шамов. Потърпевшият сам изпълни дузпата, но стреля високо над вратата.

В 67-ата минута Вилена получи жълт картон за нарушение срещу Костадинов. Малко преди това българският национал изкара официално предупреждение и на Даниил Уткин.

Родният халф можеше да донесе точката на Арсенал в последните секунди, но една крачка не му стигна, за да засече топката на далечната греда.