Армията на Стивън Джерард сломи и Порто в своята крепост (видео)

Рейнджърс направи голяма крачка към класиране в следващата фаза на Лига Европа, след като победи с 2:0 Порто в двубой от Група G. Двубоят на "Айброкс" вървеше доста равностойно, но селекцията на Стивън Джерард успя да стигне до успеха с два гола през второто полувреме. Алфредо Морелос откри резултата в 69-ата минута, а след това асистира на Стивън Дейвис (73') за втория гол. Иначе на два пъти удари на гостите, които започнаха по-добре, бяха изчиствани от голлинията. Макгрегър пък направи важно спасяване след удар с глава на Иван Меркано към края на първата част.

След този резултат Йънг Бойс и Рейнджърс имат по седем точки, докато другите два отбора - Фейенорд и Порто, остават с четири. Рейджърс остава без загуба на "Айбройкс" в евротурнирите под ръководството на Джерард. Преди две седмици двата отбора направиха 1:1 в Португалия.

В следващия кръг Рейнджърс гостува на Фейенорд, а в последния кръг приема Йънг Бойс.