Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Голово шоу в Ротердам гарантира драматичен финал в група “G” (видео)

Отборите на Фейенорд и Глазгоу Рейнджърс направиха атрактивно 2:2 в двубой от 5-ия кръг в група “G” на Лига Европа. Йенс Торнтра откри за домакините, но през второто полувреме два гола на Алфредо Морелос доближиха тима на Стивън Джерард до класиране за 1/16-финалите преди последните двубои. Все пак, Синистера донесе точката на Фейенорд и запази крехките шансове ан тима да продължи напред.

Фейенорд се стабилизира под ръководството на Дик Адвокаат, който днес се изправи срещу един от бившите си клубове. Началото обаче беше за гостите, които на няколко пъти организираха скоростни атаки и само неточният мерник на Морелос им попречи да поведат в резултата.

Домакините постепенно взеха инициативата и в 19-ата минута Лерой Фер уцели гредата. В 33-ата “Де Кюип” избухна след точен изстрел на Йенс Торнстра - 1:0. Всичко започна от лошо изчистване на Борна Баришич, след което Торнстра направи двойно подаване със Себастиан Ларсон и преодоля Макгрегър.

Рейнджърс изравни малко след старта на второто полувреме благодарение на Морелос, който се възползва от асистенция на Райън Кент и беше безпощаден на делечната греда. В 65-ата минута перфектно центриране на Баришич стигна до Морелос и колумбиецът се разписа за втори път.

При такова развитие на мача, Фейенорд отпадаше. Тимът от Ротердам се вдигна на щурм и много бързо успя да отговори с изравнително попадение. Точен в 68-ата минута беше Синистера. До края холандците атакуваха с всички сили, но не успяха да направят пълен обрат.

В последния кръг на 12 декември Фейенорд ще гостува на Порто, а Рейнджърс ще играе в Швейцария срещу Йънг Бойс. В най-неизгодна ситуация е тимът от Ротердам, който се нуждае от задължителна победа и благоприятно развитие на другия мач.