Втора поредна победа за Специя, но без контузения Гълъбинов

Специя победи с 2:0 гостуващия Юве Стабия в среща от 9-ия кръг на Серия "Б". Въпреки че се очакваше да се завърне в игра след контузия, Андрей Гълъбинов отново не беше в групата на домакините. Проблемът с коляното на българина се е оказал по-сериозен и в средата на следващата седмица той ще претърпи хирургическа интервенция.

Съотборниците на Гълъбинов се изправиха срещу съперник, който беше спечелил предишните си два мача. Софиан Бидауи откри за Специя в 18-ата минута, а Елио Карпадоси удвои малко след почивката. В 63-ата минута Лука Гермони от Юве Стабия получи червен картон и това сложи край на интригата.

В класирането Специя е на 15-о място с 10 точки, след като записа два поредни успеха. Лидери са Кротоне и Беневенто с по 18 точки.