Специя падна без Гълъбинов

Отборът на Специя продължава да разочарова с представянето си от началото на сезона в Серия “Б” на Италия. Възпитаниците на Винченцо Италиано допуснаха поредна загуба, този път с 2:4 от Трапани в домакинството си от 6-ия кръг. Българският нападател Андрей Гълъбинов въобще не бе в групата за този двубой.

Н’Зола в 19-ата и Луперини в 34-ата минута дадоха преднина от два гола за гостите, но Специя намали чрез Рагуша в 39-ата минута.

Петинари обаче наниза нови два гола за Трапани в 41-ата и 60-ата минута, а Бартоломей направи загубата на Специя малко по-почетна, оформяйки крайното 2:4 в 74-ата минута.

Така Трапани и Специя се изравниха по точки, като и двата тима имат по 4 и делят 16-ата и 17-ата позиция в класирането. Водач е Емполи с 14 точки.