Гълъбинов с 90 минути срещу Кротоне

Българският нападател Андрей Гълъбинов изигра пълни 90 минути за тима си Специя при поражението с 1:2 от Кротоне във втория кръг на Серия "Б". Таранът, който стартира сезона с гол и асистенция, не успя да се разпише в първото домакинство на своя тим. Българинът дори пропусна в 89-ата минута да донесе равенството на "бианконерите", които губеха с 0:2 още в 29-ата минута. Двата гола за гостите бяха дело на Сими, който първо даде аванс на южняците от дузпа в 24-ата минута, а пет по-късно удвои с удар от границата на наказателното поле.

Федерико Ричи с хубаво попадение намали в 44-ата минута. Домакините опитаха да стигнат до равенството, но пропуснаха две възможности, а гостите удариха греда след почивката.

Кротоне има вече четири точки, а Гълъбинов и компания останаха с три. След паузата Специя гостува на новака Порденоне.