Бока надигра Ривър, но гостите ликуваха на “Ла Бомбонера”

Ривър Плейт е първият финалист за Копа Либертадорес! Шампионът от миналата година ще има шанс да защитава трофея си и да гони пети триумф в този турнир. Той стигна до тази фаза, елиминирайки вечния враг Бока Хуниорс, което се случва за трети пореден път под ръководството на Марсело Гаярдо, а само преди 9 месеца ги победиха в историческия финал в турнира. Тази нощ двата тима се изправиха в поредното Суперкласико на “Ла Бомбонера”. Домакините постигнаха победа с 1:0 с гол на Ян Уртадо в 82-ата минута, но тя не им бе достатъчна, след като в първия мач Ривър бе спечелил с 2:0 на свой терен и така с общ резултат 2:1 продължава напред. Домакините тотално надиграха своя съперник, но големият проблем бе, че не успяха да материализират превъзходството си в попадения и в крайна сметка приключиха участието си в надпреварата.

Срещата започна с 20-минутно забавяне заради хвърлените от феновете хартии по терена, които бяха част от хореографията преди мача. В началото домакините бяха по-активният тим. В 4-ата минута Рамон Абла отправи далечен, но неточен удар. Пет минути по-късно отново Абила изскочи на добра позиция при едно центриране от фаул, но стреля покрай вратата.

В 13-ата минута и Едуардо Салвио получи шанс да обстрелва вратата с глава, но стреля високо. В 21-ата минута Бока дори успя да отбележи гол чрез Абийя, който обаче не бе зачетен заради игра с ръка в наказателното поле при паса към него.

51 Бока Хуниорс - Ривър Плейт 1:0

В същото време Ривър основно се отбраняваше и рядко поглеждаше към вратата на Естебан Андрада. В 27-ата минута обаче Игнасио Фернандес опита много хитро да прехвърли стража от над 30 метра, като не бе далеч от това да успее. В 41-ата минута гостите организираха още една хубава атака на скорост, но тя бе спряна заради засада.

В заключителните минути на полувремето отново Бока натисна. Алексис отправи страхотен далечен удар, спасен от вратаря. След това в 44-ата минута Енцо Перес за малко да си отбележи автогол, действайки неразчетено пред собствената си врата. В добавеното време на частта и Едуардо Салвио не успя да вкара с глава от добра позиция.

Второто полувреме започна в малко по-спокойно темпо. Но Бока продължаваше да търси гола. В 56-ата минута Алексис направи страхотен пропуск от вратарското поле, но бе и в засада.

След влизането в игра на Мауро Сарате натискът на домакините се увеличи още повече. Нападателят на три пъти отправи точни удари във вратата, но и в трите случая Франко Армани успяваше да спаси.

Така се стигна до 82-ата минута, когато натискът на домакините даде резултат. При едно центриране от фаул топката бе свалена към Сарате, който се засуети и не успя да отбележи, но там бе Ян Уртадо, който добута топката зад голлинията 1:0.

Домакините продължиха да търсят в всички сили толкова нужния им втори гол. В 88-ата минута Емануел Мас направи голям пропуск с глава отблизо. В добавеното време и Карлос Тевес не успя да се разпише с глава след центриране от фаул.

Така Ривър се промъкна до финала на турнира и вече чака да научи името на съперника си в битката за трофея. Той ще бъде определен утре в сблъсъка между бразилските Фламенго и Гремио. Първият мач помежду им завърши 1:1.