Сгромолясването на Бока Хуниорс продължава

Тежкият период на аржентинския гранд Бока Хуниорс продължава. “Генуезците” записаха втора поредна загуба в местната Суперлига, като се свлякоха на четвърто място във временното класиране. “Жълто-сините” отстъпиха с 1:2 във визита си на Ланус от 11-ия кръг на първенството. Поражението идва след отпадането на полуфинала в Копа Либертадорес от вечния съперник Ривър Плейт преди десет дни.

Густаво Алфаро заложи на 10 аржентинци и един венецуелец в стартовите 11 на гостите, а Карлос Тевес и Рамон Абила бяха на пейката.

Още в 9-ата минута 39-годишният голмайстор на “граната” Хосе Санд матира Андрада с глава. Таранът беше точен след центриране на Морено, което защитата на гостите проспа. Ветеранът, който беше награден преди мача, след като в началото на миналия октомври стана голмайстор №1 в историята на Ланус, има вече 122 гола.

Малко по-късно и горната гредата спаси Бока, когато Морено изстреля мощен удар от 20 метра.

Мауро Сарате възстанови равенството в 34-ата минута. Бившият играч на Лацио, Фиорентина, Интер и Уест Хам беше точен от фаул и даде надежда на гранда, че ще стигне до трите точки. Това обаче не се случи, тъй като Ланус отново се разписа в деветата минута, но този път след паузата. Отлична атака на “виненочервените” беше завършена с гол от бившия играч на Ривър Плейт Ауски.

Нападателят се възползва и от нова колективна грешка в защитата на Бока, която не прецени добре центрирането отляво. Именно това попадение се оказа достатъчно, за да може Ланус и над 30 000 по трибуните да празнуват успеха, който изведе клуба от предградията на Буенос Айрес на второто място. Вратарят на домакините Аугустин Роси, който е собственост на гостите и преди година бе титуляр на вратата на Бока във финала с Ривър, направи две спасявания, с които попречи на “генуезците” да си тръгнат с положителен резултат. За капак на всичко капитанът на гостите Искерос беше изгонен за два жълти картона в 80-ата минута, като ще пропусне следващата среща срещу Арсенал в неделя вечер на “Бомбонера”.

Треньорът Густаво Алфаро със сигурност напуска декември, но може това да стане и по-бързо, тъй като поставената му задача след поредния загубен сблъсък от “милионерите” е да остави Бока на върха.  Шесткратният първенец на Южна Америка вече изостава на три точки от Архентинос Хуниорс, на една от Ланус, а вечният съперник го настигна и има по-добри показатели.

След поредната съсипана мечта на Бока за триумф в Либертадорес и ранното отпадане за Купата на Аржентина, целта е титлата. Представянето обаче не задоволява, въпреки че отборът постави рекорд и започна сезона с без допуснат гол в първите седем кръга на сезона.

Последният месец нещата се обърнаха тотално, като срещу Ланус тимът допусна два гола, колкото бе пуснал в първите десет кръга от шампионата. Играта не задоволява, резултатите също, треньорът напуска, а бъдещето на много от звездите е неясно. Освен това и президентът Анхеличи пък е силно критикуван от феновете.