Жил Висенте се завърна към победите, Краев с жълт картон

Отборът на Жил Висенте се завърна на победния път след 4 поредни мача без успех на сметката си. Тази вечер играчите на Витор Оливейра измъкнаха трите точки като гост на Витория (Сетубал) след успех с 2:1. Българинът Божидар Краев се завърна в стартовата единайсеторка на гостите и остана на терена 75 минути, като преди това получи и жълт картон.

Жил Висенте поведе в резултата в 43-ата минута с гол на Лоуренси, а след това в 61-ата минута Сандро Лима удвои след асистенция на Енрике Гомес.

Витория (Сетубал) върна интригата в мача, намалявайки изоставането си с попадение на Семедо в 67-ата минута. Домакините опитаха да стигнат и до равенството, но не успяха и трябваше да преглътнат поражението пред собствените си фенове.

След този успех Жил Висенте събра актив от 26 точки и излезе временно на 9-ото място в таблицата. Витория (Сетубал) е със същия актив, но вече се намира на 11-ата позиция.