Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Жил Висенте показа характер като гост на Брага, Краев не игра

Отборът на Жил Висенте показа характер и се добра до равенство 2:2 в гостуването си на Брага от 20-ия кръг на португалската Примейра лига. Гостите губеха с два гола на полувремето, но успяха да стигнат до точката през втората част. Освен това бе сложен край на серията от 8 поредни победи на Брага във всички турнири. Българинът Божидар Краев обаче остана извън групата за този двуобй.

Домакините взеха комфортна преднина с голове на Рикардо Орта в 12-ата и Рикардо Есагио в 22-ата минута.

В 41-ата минута обаче Брага остана в намален състав, след като Бруно Виана си изкара директен червен картон.

Гостите се възползваха от численото си предимство през втората част и успяха да стигнат до равенството с два гола на резервата Витор Карвальо в 65-ата и 85-ата минута на срещата.

След този мач Брага остава на 3-ото място с 34 точки, докато Жил Висенте е на 11-ата позиция с 23 точки.